פיגמנטציה/הבהרת כתמי עור


להנות מעור נקי מכתמים

התנהגות נבונה בשלהי הקיץ, היחשפות מועטה לשמש, שתייה מרובה של מים, חבישת כובע רחב שוליים ומריחת חסם שמש spf 50 לפני כל יציאה מהבית הם חלק עיקרי וחשוב במניעת הזדקנות העור והן בטיפול בהופעת כתמים עיקשים, היא זו שתמזער נזקים עתידיים. בקליניקה של רונה רותם ניתן לקבל איבחון מדוייק ומקצועי על ידי מערכת חדשנית ממוחשבת עד לעומק הכתם כולל המלצה לדרכים האופטימליות לטפל בו ולהנות שוב מעור נקי מכתמים!

איך נוצרים כתמי עור

כתמים על העור נוצרים מסיבות שונות:

• כתמי שמש - נוטים להופיע בגיל מאוחר ונוצרים בשל פעילותו של המלנין - פיגמנט צבע הקיים בעורנו ונוצר בכדי להגן על העור מהשמש, כאשר המלנין מופרש בכמות לא תקינה ובצורה לא אחידה נוצרים כתמים על העור.

• כתמי זיקנה - נובעים מהיזדקנות העור כשהחל מגילאי שלושים ואילך תאי המלנוציט בגוף שאחראים על ייצור המלנין נשחקים וגורמים לייצור לא אחיד של המלנין שעשוי לגרום להופעת כתמים.

• כתמי פיגמנטציה - נוצרים אצל אנשים עם בעיות בפיגמנטים.

• כתמים משינויים הורמונאליים - כתמים אצל נשים שנובעים מחוסר איזון הורמונאלי כתוצאה מצריכת הורמונים בגלולות או בעיקבות היריון ושינוי הורמונאלי.

• כתמים כתוצאה מנזק סביבתי - גורמים סביבתיים, כמו רדיקאלים חופשיים, זיהום אוויר וחשיפה לכימיקלים עשויים לגרום להזדקנות העור ולהופעתם של כתמי עור כשהגוף מנסה להתגונן מהרעלים שבחומרים אלו על ידי ייצור מלנין בצורה מוגזמת.

• עישון ושתייה - עישון סיגריות ושתיית אלכוהול גורמים להופעת כתמים על פני העור.

מניעה מבעוד מועד

חלק מכתמי העור ניתן למנוע על ידי התנהגות נכונה: מניעת חשיפה בלתי מבוקרת לשמש והגנה על העור על ידי שימוש בקרם הגנה וכיסוי בבגדים מתאימים.

מניעת חשיפה לכימיקלים מסוכנים וניקיון איכותי של עור הפנים, בוקר וערב, על ידי חומרים המתאימים לסוג עורכם.

על מנת למזער נזקים של זיהום אוויר מומלץ לצרוך יותר נוגדי חמצון - אנטי אוקסידנטים, המסייעים בניטרול רעלים שונים הן במזון כגון: תרד, גזר ועגבנייה או בתוספי מזון.

טיפול בפיגמנטציה לגוון עור כהה/בהיר

הטיפול בקליניקה מתייחס לא רק לסימפטומים הנראים לעין אלא גם לגורמים להופעת הכתם.

ועל כך אעשה תישאול רחב ומקיף, על מנת לטפל ביעילות בבעיה ועל מנת שהכתם לא יחזור .

המשך הטיפול בבית

הטיפול בבית הכרחי וחשוב על מנת לשמור על התוצאות שהושגו מהתהליך.

על מנת להשיג את התוצאה הרצויה יש להמשיך את הטיפול כפוף להוראות הקוסמטיקאית

חומרים מדכאי מלנין ומעודדי קילוף יהיו חלק משגרת הטיפול , כמו הביקורים במכון המתקיימים אחת לשבועיים ויוצרים סינרגיה טיפולית עד לקבלת עור הומוגני, זוהר וקורן.

הגיע הזמן להיפרד מכתמי העור. לחצי כאן ותאמי עוד היום פגישת ייעוץ ואיבחון ראשונה בעלות של 250 ש"ח בלבד

מחכה לך, רונה רותם, קוסמטיקאית p.m.e.

קרא עוד...