טיפול באקנה וצלקות אקנה


טיפול באקנה והפחתת צלקות אקנה לצמיתות מהיום זה אפשרי !

אקנה - פצעי בגרות, היא בעייה נפוצה בעיקר בקרב בני הנוער ורבים מהם סובלים ממנה בשל שינויים הורמנליים, מה שמוביל לעיתים לחוסר ביטחון, הסתגרות ובושה.

בנוסף, קיימת גם תופעה של אקנה בגיל מבוגר, בקרב תינוקות ולמעשה בכל גיל כתוצאה מהיריון, מתקופת סטרס, לאחר הפסקת שימוש בגלולות, ועוד.

לשמחתנו, הטכנולוגיה מתקדמת כל הזמן וכיום ישנם פיתרונות יעילים לטיפול באקנה ולהפחתת צלקות האקנה לצמיתות.

סוגי האקנה

האקנה יכול להופיע בצורות שונות: אקנה קומדוניקה, שבו האלמנט העיקרי הוא קומדונים - מעטים או רבים. אקנה עם פפולות או פפולות ופוסטולות, כלומר פצעים בדרגות חומרה שונות.

אקנה ציסטי קשה ואקנה הכולל גם קומדונים וגם פצעים בדרגות חומרה שונות.

אקנה המטופל בקפדנות ובזהירות יכול לחלוף כמעט ללא זכר, אולם במקרים רבים נוצרת פגיעה בעור שמותירה צלקות וכתמים לכל החיים, חלקן אדומות ושטוחות וחלקן חטטים שנגרמו בשל ההתעסקות היתרה בפצעי הבגרות. מרבית הצלקות נשארות אצל אלו שסבלו מאקנה ציסטית.

הגורמים לאקנה

הגורמים לאקנה רבים ולעיתים משולבים כמה גורמים, ביניהם:

  • שינוי הורמונלי - פעילות הורמונלית מוגברת כמו המחזור החודשי אצל בנות או שינויים הורמונאליים בגיל התבגרות אצל בנים שגורמים לעלייה בהורמוני המין הזכריים ויוצרים הפרשת שומנים מוגברת של בלוטות החלב.
  • גנטיקה - הנטייה לפתח אקנה היא בדרך כלל תורשתית.
  • גורמים פסיכולוגיים - מחקרים רפואיים מראים שיש קשר הדוק בין מתח ולחץ נפשי לבין היווצרות אקנה.
  • תזונה - השפעת התזונה על הופעת האקנה איננה חד משמעית, אולם בשנים האחרונות, מחקרים רפואיים מצביעים על כך שמזונות מסויימים, כמו: מוצרי חלב, מזונות עתירי סוכר, שוקולד, תוספי חלבון ומוצרים עם אינדקס גליקמי גבוה מחמירים את האקנה.
  • טיפול לקוי - ליכלוך והצטברות תאי עור מתים בשילוב עם הפרשות שומניות מעור הפנים, חבישת כובעים צמודים באזור המצח או אי ניקוי פנים משיירי איפור.

בנוסף, טיפול לא נכון באקנה עלול לגרום להחמרה, לאינפקציה או לצלקות בפנים, כמו: ניקוי יומיומי חזק מדי של עור הפנים, בעיקר במידה ומדובר בעור פנים שמנוני, שימוש במוצרי קוסמטיקה שמנוניים שאינם מותאמים מבחינת רמת ה-pH וגירוד או פיצוץ הפצעים.

איך נוצרות הצלקות

בתהליך הפיצוץ של פיצעון האקנה מוסרת חלק משכבת אפידרמיס בעור ושלמותה של רקמת הדרמיס נפגעת בעקבות הדלקת שנוצרת במקום וכך נוצרת הצלקת.

הצלקות פוגמות באופן משמעותי בחזות הכללית של הפנים ואף נוטות להחמיר עם השנים, שכן, עם הזדקנות העור פוחתת כמות השומן התת עורי, יורדת צפיפות רקמות החיבור בעור (הקולגן והאלסטין) ובנוסף לכך פוחתת כמות החומצה ההיאלרונית.

ניקוי העור

בתהליכים דלקתיים של העור רמת ה-pH עולה וכך נוצרים פצעי אקנה. לכן, חשוב להשתמש בתכשירים ייעודיים בעלי pH נמוך המאזנים את חומציות העור, מחטאים ומעכבים התרבות חיידקית.

ניקוי עור הפנים הוא השלב הראשוני והחיוני ביותר לטיפול באקנה.

ניקוי נכון ויומיומי של עור הפנים מסייע בהסרת עודפי שומן, תאי עור מתים וליכלוך, פותח את הנקבוביות ומונע היווצרות קומודונים (שחורים).

הטיפול בקליניקה

נתחיל מהשאלה - כיצד לא מטפלים... להוציא קומדונים לבד - זה לא רעיון טוב. ובוודאי שלא לנקז לבד את תוכן הפצעים.

החיטוט הזה עלול להביא להחמרה במצב האקנה וליצירת צלקות מכוערות. בחירה עצמאית של מוצר לטיפול באקנה, ללא מרשם, היא ברוב המקרים בחירה גרועה מכיוון שהתכשירים הטיפוליים בעור מחייבים התאמה מדוייקת.

לכן, אם רוצים עור חלק ויפה בזמן קצר, הפיתרון הוא לעבור איבחון מקצועי אצל קוסמטיקאית כולל התאמת תכשירים נכונה ומעקב מקצועי שיובילו לשינוי המיוחל.

אצלי בקליניקה אערוך לך תישאול מקיף כדי להבין כמה זמן את/ה סובל מהבעייה ? ומה עשית עד היום כדי לטפל בה. שיטות העבודה שלי כקוסמטיקאית p.m.e שונות ומגוונות והכל משתנה בהתאם לחומרת המצב.

אם מדובר בגנטיקה הטיפול יהיה ארוך טווח מהרגיל משום שזהו מצב כרוני של העור כדי לפתור את הבעיה מהשורש ולא רק להביא לניקוי אלא בעיקר לריפוי.

הריפוי נעשה בשני מישורים האחד בטיפול ניקוי של העור בקליניקה והשני טיפול בבית עם חומרים המתאימים למצב העור כדי למגר את הבעיה מהשורש.

בטיפול באקנה חשוב לי כמטפלת לעבוד עם חומרים לא אגרסיבים ולא מגרים שמונעים גירוי, יובש וסטרס לעור, וזאת על מנת להעצים את התוצאה וזמן הריפוי לאורך זמן.

פריצת דרך טיפולית בריפוי צלקות אקנה

בפוסט אקנה אמליץ לטפל אחרי שנה או שנתיים ממועד ריפוי האקנה כשהעור נקי מדלקות במכשיר להעלמת צלקות בשם- C.eNergy, מכשיר הפלא של חברת ״ונוס קונספט״ פועל באמצעות גלי רדיו לריפוי צלקות האקנה.

ידית ה- FirmFX של המכשיר עושה שימוש בטכנולוגיה הקרויה Nanofractional. הטכנולוגיה נחשבת חדשנית וייחודית בשל גודל האלקטרודות הקטן המאפשר קיצור משמעותי של זמן ההחלמה וכן בשל השיטה המיוחדת של העברת הזרם החשמלי, שיטת ה- SmartScan.

בשיטה זו מועבר זרם חשמלי מדוייק לרקמת העור באזור הטיפול באמצעות מערך מיקרו אלקטרודות תוך שליטה מלאה ואחידה בכמות הזרם החשמלי המועבר לכל אחת מהאלקטרודות בנפרד.

כך, המטופלת חשה בכל רגע נתון העברה של כמות קטנה יחסית של אנרגיה וחווה פחות אי נעימות בהשוואה לטיפולים דומים.

הזרם החשמלי גורם לחימום ויוצר נזק מבוקר לשכבת האפידרמיס (שכבת העור החיצונית) והדרמיס (שכבת העור העמוקה) ובכך גורם להתחלת תהליך שיקום והתחדשות העור.

בתהליך זה של פציעות מיקרוסקופיות רקמות העור העמוקות עוברות תהליך של התחדשות ועלייה בייצור סיבי הקולגן, האלסטין והחומצה היאלרונית ויוצרים החלקה ומילוי של צלקות האקנה מתוך עומק העור (הדרמיס).

התאמה והחלמה

הטיפולים בצלקות האקנה מתאימים כמעט לכל סוגי העור וגם לכהי עור.

הטיפול עצמו אורך דקות ספורות ותוך מספר טיפולים קצר נוצרת הטבה משמעותית בכפוף לסוג העור ולאופי הצלקות.

ההחלמה מהטיפול היא מהירה ולא נוצרים סיבוכים אופניים כמו שהיו עד היום בלייזר או בטיפולים אחרים חודרניים.

כמו כן, ניתן לחזור למחרת הטיפול לשגרה ללא צורך בתקופת החלמה למעט הגבלת החשיפה לשמש. מדובר בטיפול המהיר, האפקטיבי והבטוח ביותר שיש היום בשוק.

רונה רותם, קוסמטיקאית p.m.e, מזמינה אותך לפגישת ייעוץ אישית, ללא כל התחייבות, כדי להתאים לך את הטיפול המתאים ביותר לטיפול באקנה ובצלקות פוסט אקנה.

לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון ראשונה בעלות של 250 ש"ח יש ללחוץ כאן 

כי מגיע לך עור בריא, קורן ויפה.

קרא עוד...